Wystawa fotografii pt. „Tutaj pracuje rzemieślnik” w Białej Podlaskiej

Serdecznie zapraszam na wernisaż wystawy pt. „Tutaj pracuje rzemieślnik”.
Galeria 1 piętro Strefa Sztuki Bialskiego Centrum Kultury, ul. Warszawska 11, Biała Podlaska. Termin: 23 marca 2018 – godzina 18:00.


Kategoria: Wystawy

Wernisaż wystawy pt.”Tutaj pracuje rzemieślnik” – Galeria Atelier w Chełmie

Serdecznie zapraszam na wernisaż wystawy pt. „Tutaj pracuje rzemieślnik”. Galeria Atelier, ul. Lwowska 24, Chełm. Termin: 2 lutego 2018 – godzina 18:00.


Kategoria: Wystawy

Warsztaty fotograficzne w Radzyniu Podlaskim

Radzyński Ośrodek Kultury i Okręg Lubelski  ZPAF zapraszają na bezpłatne warsztaty fotograficzne. Dnia 13 stycznia 2018 r. o godz.: 10:00 w Radzyńskim Ośrodku Kultury w sali kameralnej nr 13, przy ul. Jana Pawła II 4 w Radzyniu Podlaskim. W programie wykład Jakuba Szymańskiego pt. „Projekt długoterminowy w fotografii” oraz szkolenie, które poprowadzi Szymon Aksienionek z firmy Medikon.

Kategoria: Spotkania

kraina Bugu nr 13

W kwartalniku nr 13/2015 ukazał się reportaż pt. Świat według Romana Gąski.

„Od pierwszej wizyty minęły już trzy lata. Był mroźny poranek. Mały dom na skraju wsi, położony nad stawami. Wyszedł do mnie na powitanie dziarskim krokiem, uśmiechając się serdecznie. Wtedy nie wiedziałem, że to spotkanie zapoczątkuje kolejne, które kontynuujemy do dzisiaj. Poznałem Romana Gąskę – samorodnego i utalentowanego artystę, rzeźbiarza, malarza, poetę i rolnika. Żyje bardzo skromnie, we wsi Szczuczki, w symbiozie ze zwierzętami i naturą. Codzienne obowiązki w gospodarstwie nie rozpieszczają go, a czasu na życie szczęśliwe, na życie twórcze, pozostaje mu niewiele. To właśnie praca twórcza jest dla niego radością, świadectwem przydatności dla drugiego człowieka, wyrazem wrażliwości i wynikiem obserwacji natury. Roman Gąska mówi, że jego dzieła starzeją się razem z nim i że jest z tym faktem pogodzony. Jego optymizm, zachwyt nad światem i proces tworzenia łączy się z codziennymi zmaganiami i trudami życia, ze zwykłymi ludzkimi sprawami. Na spotkania z Romanem jeżdżę z radością. Siadamy zawsze przy herbacie, długo rozmawiając. Towarzyszę mu w jego codziennych zajęciach, nie burząc jego planu dnia. Zdarza się, że nie wyciągam aparatu. Najczęściej jednak jest co fotografować, zatrzymać w czasie ciekawe sytuacje i wydarzenia, które się już nie powtórzą. Konsekwencją naszych spotkań stała się przyjaźń i zgoda na zaimpregnowanie [na czas i przemijanie] fragmentu nieprzeciętnej osobowości twórcy i jego dzieła. Kuba Szymański”

Kategoria: Publikacje Tagi: ,

Otwarcie wystawy „Spotkania” Jakuba Szymańskiego i Romana Gąski w Nałęczowie

24 stycznia 2015 r. o godz. 18:00 odbył się wernisaż wystawy fotografii Jakuba Szymańskiego i rzeźby Romana Gąski. Wystawę zatytułowaną „Spotkania” oglądać można w Galerii im. M.E. Andriollego w Nałęczowie, ul. Lipowa 6 do 22 lutego 2015 r.

Podczas wernisażu prezentowany był  fotokast pt. „Co mi w duszy gra” zrealizowany przez Jakuba Szymańskiego i Krzysztofa Saka.

Kategoria: Wystawy Tagi: , ,

Plakat wystawy „Spotkania” – Roman Gąska rzeźba i Jakub Szymański fotografia.

Tym razem ostatnia odsłona wystawy w Nałęczowie 24 stycznia 2015 r.
Serdecznie zapraszamy.

Plakat

Kategoria: Wystawy Tagi: ,

Fotokast: „co mi w duszy gra”

Wspólnie z Krzysztofem Sakiem, który włożył dużo serca i umiejętności w realizację, prezentujemy fotokast, który przedstawia niezwykłe życie rzeźbiarza – Romana Gąski.
Jego optymizm, cykliczność, kojąca proza i powtarzalność codzienności, zachwyt nad światem połączony jest ze zmaganiami z materią, wątpliwościami, zwykłymi ludzkimi sprawami.

zdjęcia: Jakub Szymański
realizacja: Krzysztof Sak, Jakub Szymański.

Kategoria: Fotokasty Tagi: , ,

Fotorelacja z wernisażu wystawy rzeźby i fotografii. Dom Kultury w Kocku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie do Kocka. Było wspaniale. Zobaczyłem szczęśliwego Romana, unosił się z radości.
Konsekwencją spotkań rzeźbiarza z fotografem jest wspólna wystawa, najważniejszym jednak efektem tych spotkań stała się nasza przyjaźń.
Roman Gąska i Kuba Szymański.

547C5833

547C5718

547C5761 kopiafot. Adam Krasuski

 

Kategoria: Wystawy Tagi: , , , , , ,

Zaproszenie na wystawę

Plakat_355

 W imieniu Romana Gąski i swoim, serdecznie zapraszam na wystawę rzeźby i fotografii pt. „Spotkania” do Kocka.
Po raz pierwszy pokazany będzie fotokast pt. „co mi w duszy gra”- realizacja: Krzysztof Sak i Kuba Szymański. Podczas otwarcia wystąpi Ryszard Borkowski.
Przez ostatnie dwa lata jeździłem, spotykałem się i fotografowałem codzienne życie niezwykłego i nietuzinkowego człowieka, rzeźbiarza, poety, malarza i rolnika w jednej osobie – Romana Gąski.

Konsekwencją spotkania fotografa i rzeźbiarza stała się zgoda na zaimpregnowanie [na czas i przemijanie] fragmentu nieprzeciętnej osobowości twórcy i jego dzieła.“ K. Nalezińska, kuratorka wystawy.

 

Kategoria: Wystawy

Wystawa rzeźby i fotografii pt. Spotkania

Dnia 24 października 2014 r. w Domu Kultury im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Kocku, odbędzie się otwarcie premierowej wystawy rzeźby i fotografii pt. „Spotkania”. Roman Gąska (rzeźba) i Kuba Szymański (fotografia).
Szczegóły wkrótce.

Zaproszenie_SPOTKANIA_A4

Kategoria: Wystawy